Łańcuchy ochronne pewag square tycoon 23

Wyzwanie: największe na świecie opony 70/70-57

 

Odpowiedź od firmy pewag: łańcuchy ochronne pewag square tycoon 23

Argumentując wyższość produktów pewag nad produktami Konkurencji pracownicy firmy pewag starają się nie używać przymiotników zaczynających się od przedrostka „naj-”: np. najlepszy, najmocniejszy, najwytrzymalszy itp.
Odwołują się natomiast do konkretnych liczb potwierdzających wyższość produktów pewag - od innych produktów dostępnych na rynku - na konkretnych przykładach zastosowań w różnych aplikacjach.

Najlepiej można omówić to na przykładzie łańcuchów do maszyn w rozmiarze XXXL. Tu musimy cofnąć się do połowy lat 90 ubiegłego wieku. To właśnie w 1992 roku firma pewag austria wyprodukowała i zamontowała łańcuchy na kołach największej wówczas ładowarki kołowej - CAT 994, co zostało odnotowane nawet w „Księdze Rekordów Guinessa”.

Coraz większe światowe zapotrzebowanie na surowce zmusiło producentów ładowarek do budowy maszyn mogących sprostać wzrastającej podaży. Większe maszyny wymagały zastosowania coraz większych i mocniejszych rozwiązań.  

Renomowana firma oponiarska (Bridgestone) wyprodukowała największą oponę na świecie w rozmiarze 70/70-57 z myślą o największej na świecie ładowarce kołowej LeTorneau 2350. Jest oczywistym, że w pracy takiej maszyny w kopalni odkrywkowej  należy wyeliminować każde ryzyko ewentualnego przestoju, czyli m.in. należy maksymalnie zabezpieczyć opony przed przedwczesnym ich uszkodzeniem.


Cena opony: $ 135.000
Cena łańcucha: $ 130.000
Waga łańcucha: 6146 kg


Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość przedstawianych aplikacji dodajmy ze swej strony, że w żadnym europejskim zakładzie górniczym (nawet największym) nie pracuje ładowarka tych gabarytów co LeTorneau 2350. Najbliższe kopalnie, w których można spotkać te kolosy znajdują się w Amerykach Północnej i Południowej oraz w Australii.

Producenci opon udzielając gwarancji na opony nie „zabezpieczają” ich przed przedwczesnym rozcięciem przez ostre skały. To mogą zagwarantować (i też nie w 100%) jedynie łańcuchy ochronne.

Zdają sobie z tego sprawę mechanicy w zakładach górniczych odpowiedzialni za pracę ładowarek. Ich przestój spowodowany awarią ogumienia może być wielokrotnie kosztowniejszy aniżeli cena opon.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że kiedy jeden z użytkowników takich opon z Ameryki Południowej zapomniał złożyć na czas zamówienia na łańcuchy ochronne pewag (czas dostawy drogą morską trwa kilka tygodni), złożył dodatkowe zamówienie na ich transport drogą lotniczą (!) i nie zawahał się zapłacić za ten rachunek firmie spedycyjnej ponad 100.000 dolarów.

 

Poniżej krótki raport z porównania pracy łańcuchów pewag square tycoon 23 i łańcuchów firmy konkurencyjnej zamontowanych równolegle w tym samym czasie na kołach największej ładowarki produkcji Komatsu serii WA 1200.

Test przeprowadzono w kopalni tytanu w Norwegii.Wynik?
Tak, jak i na małych ładowarkach, tu również produkt pewag okazał się bezkonkurencyjny.

Maszyna: Komatsu WA 1200
Opona: 55.5/80-57

Łańcuchy ochronne:
- pewag square tycoon 23 (prawy przód, lewy tył)
- łańcuchy firmy konkurencyjnej (lewy przód, prawy tył)


Test prowadzony przez firmę użytkującą maszynę trwał prawie dwa lata. Po przepracowaniu 10552 motogodzin okazało się, że na kołach przednich w okresie testu został wymieniony 1  (słownie: jeden) pierścień w łańcuchu ochronnym pewag, a na łańcuchu firmy konkurencyjnej: 110  (słownie: sto dziesięć) elementów, w tym 98 sztuk pierścieni i 12 sztuk ogniw jezdnych! Na kołach tylnych: pewag - 0 uszkodzonych elementów, łańcuch firmy konkurencyjnej - 6 sztuk uszkodzonych elementów.

Po zakończeniu testu użytkownik ładowarki zadecydował o zezłomowaniu przedniego łańcucha firmy konkurencyjnej oraz przełożeniu łańcucha pewag na koło zapasowe. Łańcuchy na kołach tylnych będą eksploatowane do ostatecznego ich wytarcia. Użytkownik maszyny podjął jeszcze jedną bardzo ważną decyzję: pomimo wyższej ceny zakupu - wybrał łańcuchy ochronne pewag na koła przedniej osi maszyny. To właśnie łańcuchy ochronne pewag zagwarantowały optymalnie niski koszt użytkowania opon + łańcuchów ochronnych w okresie testu.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących łańcuchów ochronnych, prosimy o kontakt z managerem produktu:

Andrzej Ostrowski607 635 300