9 mm łańcuchy śniegowe

pewag servo 9

Łańcuchy śniegowe z drutu 9mm

Upewnij się, czy nie musisz aby używać cieńszych łańcuchów

pewag servo 9

Przez ostatnie 15 lat - od kiedy jesteśmy na polskim rynku - w technologii łańcuchów śniegowych zmieniło się wiele.

Co prawda dalej są w naszej ofercie łańcuchy śniegowe pewag brenta-c. Ale jak to mówią Amerykanie: "If it’s not broken - don't fix it" co można luźno przetłumaczyć, że "skoro od lat się sprawdzają, to po co je zmieniać". Rzeczywiście łańcuchy pewag branta-c to produkt sprawdzony.

Jednak na przestrzeni kilkunastu lat pojawiło się na rynku wiele nowych modeli pojazdów z małą ilością miejsca w nadkolach niezbędną na bezpiecznego użytkowanie łańcuchów śniegowych. Zapisy coraz to większej ilości instrukcji obsługi samochodów zaczęły wskazywać na coraz to mniejsze parametry ogniw łańcuchów śniegowych dopuszczonych do eksploatacji.

Ogniwa łańcuchów pewag branta-c mają wysokość 12,5 mm. Od 2004 mamy w swojej ofercie łańcuchy pewag sportmatik i ich następców pewag servo. Te dwa modele łańcuchów wykonane są z ogniw o wysokości 11 mm. Z tego samego drutu wykonane są również łańcuchy pewag snox pro.

W związku z oczekiwaniami rynku w sezonie 2013/2014 wprowadziliśmy do oferty łańcuchy o wysokości ogniw 9mm - pewag servo 9.

Poniżej orientacyjna lista samochodów, w których najprawdopodobniej wymagane są łańcuchy 9mm. Podkreślamy - jest to lista orientacyjna. To na użytkowniku pojazdu ciąży obowiązek zapoznania się z instrukcją użytkowania samochodu i użytkowania łańcuchów zgodnych z zaleceniami producenta pojazdu.