Edukacja, edukacja, edukacja

Zawiesia łańcuchowe pewag PCWI

NOWOŚĆ - zapięcia pętli łańcucha pewag LCWI

Od 2012 roku - od kiedy zaczęliśmy aktywnie dystrybuować w Polsce profesjonalne łańcuchy do zawieszania pomp zanurzeniowych - uczestniczymy w targach WOD-KAN w Bydgoszczy, przede wszystkim w celach edukacyjnych.

Informujemy przedstawicieli wszystkich firmy z branży WOD-KAN o tym, jakie łańcuchy można, a jakich łańcuchów NIE WOLNO używać do podnoszenia/opuszczania pomp zanurzeniowych.

Powtórzmy to jeszcze raz:

  • nie wolno używać łańcuchów długoogniwowych czyli takich, których długość otworu w ogniwie łańcucha jest większa niż 3x średnica profilu łańcucha. Dotyczy to zwłaszcza łańcuchów wg DIN 763
  • nie wolno używać również łańcuchów krótkoogniwowych nieprzeznaczonych do techniki podnoszenia ładunków np łańcuchów wg DIN 766. Łańcuchy DIN 766 są łańcuchami kotwicznymi; służą do cumowania łodzi
  • nie wolno używać szekli nieatestowanych

Ilekroć słyszymy, że ktoś spina szeklami ogniwa łańcucha - jesteśmy niemal pewni, iż albo używa łańcuchów długoogniwowych (jest miejsce na szekle, ale łańcuchy są niewłaściwe) albo szekle wprowadzone od łańcuchów krótkowogniwowych są o wiele mniejszej wytrzymałości niż łańcuch (szekli o o tej samej wytrzymałości co łańcuch nie da się połączyć bezpośrednio z łańcuchem krótkoogniwowym).

Jakich rozwiązań należy więc używać?

  • tylko łańcuchy atestowane przeznaczone do techniki podnoszenia ładunków!
  • tylko szekle atestowane!
  • NOWOŚĆ - zapięcie pętli łańcucha pewag LCWI.

Na targach WOD-KAN 2017 po raz pierwszy pokazaliśmy zapięcia pętli łańcucha pewag LCWI, o których pisaliśmy w artykule z 04.2017.

Standardowo pokazaliśmy również łańcuchy ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej pewag PCWI z ogniwami szerokimi co 1 metr w swojej konstrukcji.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia w Bydgoszczy za rok.