Gąsienice pewag FLOW-PERFECT w wersji "long-tracked bogie"

Teraz w wersji "long-tracked bogie"

Gąsienice pewag bluetrack flow-perfect to optymalne doposażenie forwarderów z long bogie do pacy w trudnych warunkach.

Forwardery wyposażone w long bogie generują niższy nacisk jednostkowy na podłoże, posiadają poprawioną stabilność boczną. Te cechy ułatwiają  prowadzenie maszyny w trakcie pozyskania drewna w miękkim terenie. Aby jednak uzyskać oczekiwaną poprawę niezbędny jest jeszcze jeden składnik, a mianowicie gąsienice na wspomniane long bogie. To właśnie gąsienice w połączeniu z długim wózkiem zapewniają zmniejszenie nacisku jednostkowego.

Do pracy w zmiennych warunkach terenowych optymalnym rozwiązaniem są gąsienice pewag bluetrack flow-perfect. Naprzemienne zastosowanie płaskich żeber flow i wąskich żeber perfect zapewnia:
- dobrą wyporność w trakcie jazdy w terenie torfowo bagiennym, szerokie żebra flow zmniejszają nacisk jednostkowy, maszyna nie zapada się w miękkim terenie
- dobrą trakcję - wąskie żebra perfect wgniatają się w podłoże, poprawiają przeniesienie siły napędowej.

Zwiększone przestrzenie między żebrami perfect i flow ułatwiają samooczyszczanie się gąsienic w miękkim terenie.

Na zdjęciach oraz filmie obok artykułu zaprezentowana została maszyna JD 1210G z long bogie.

Mieliśmy okazję uczestniczyć pierwszym montażu i pierwszym, porównawczym transporcie dłużyc. Zadowolona mina operatora po pracy potwierdza różnicę w pracy maszyny z gąsienicami flow-perfect w porównaniu do wcześniejszych prób pracy bez gąsienic.

W skrócie: na tej powierzchni, bez gąsienic praca nie byłaby wykonalna. Próby ściągania dłużycy powodowały tylko buksowanie kół, zapadanie się maszyny w grunt, ryzyko uszkodzeń i awarii forwardera…

Zainteresowanych gąsienicami pewag bluetrack prosimy o bezpośredni kontakt:

Manager Produktu
Marek Ormaniec
+48 693 361 100

mao(at)pewag.pl