Haki sterowane radiowo - pewag levo LH5

Zdalne otwieranie haków z bezpiecznej odległości

Firma pewag jest jedynym producentem na świecie, który ma w swojej ofercie zarówno:

  • haki sterowane radiwo (pewag levo LH5)
  • uchwyty sterowane radiowo (pewag levo LC3).

Przy konstruowaniu obydwu urządzeń konstruktorom pewag przyświecały dwa główne cele:

  • podwyższenie standardów bezpieczeństwa pracowników
  • poprawienie procesów logistycznych w zakładach pracy.

Haki pewag levo LH5

Jak sam kod produktu wskazuje DOR tego urządzenia to 5 ton. Ale są aplikacje, w których hakiem 5 tonowym - przy odpowiednim podczepieniu haka i zawiesia do haka urządzenia dźwigowego - można dźwignąć 10 ton jeśli oczywiście główne urządzenie dźwigowe, na którym hak jest zamontowany ma DOR równe co najmniej 10 tonom.

Haki mogą być wyposażone dodatkowo w:

  • magnes
  • oświetlenie
  • moduł ważenia.

Haki najczęściej użytkowane są w parach. Można zsynchronizować haki tak by jeden pilot otwierał i zamykał jednocześnie kilka urządzeń. Ta funkcjonalność wykorzystywana jest często w portach, gdzie na trawersach zmontowanych jest kilka, nieraz kilkanaście haków. Dzięki hakom sterowanym radiowo można przyśpieszyć procesy przeładunkowe.

Równie częste aplikacje. w których wykorzystywane są haki pewag levo to transport elementów długich w hutach oraz w hurtowniach handlujących materiałami hutniczymi. Dzięki hakom pewag levo suwnicowi nie potrzebują już hakowych do odhaczania przetransportowanych towarów. Mogą to zrobić sami - zdalnie.

Jest wiele nietypowych aplikacji, w których wykorzystywane są haki pewag levo. Jedna z takich aplikacji to obsługa kontenera z ostrym złomem stalowym. Aktualny Użytkownik haków pewag levo zawsze chciał wyeliminować obecność pracowników w pobliżu kontenera. Udało się. Suwnicowy jest teraz w stanie opróżnić kontener sam bez konieczności angażowania hakowych do obsługi kontenera.

Jeszcze inna nietypowa aplikacja to załadunek zbiorników na pojazdy wywożące gotowe produkty z zakładu produkcyjnego. Zbiorniki ustawiane są na pojeździe ciężarowym w dwóch warstwach. Ustawienie zbiorników w pierwszej warstwie nie stwarza problemów. Ustawianie drugiej warstwy zbiorników na pierwszej - wymuszało wcześniej wspinanie się pracowników na niebezpieczną wysokość w celu odhaczenia odstawionego bezpiecznie ładunku. Teraz można to zrobić zdalnie z bezpiecznej odległości.

Poprawmy bezpieczeństwo pracowników i usprawnijmy procesy logistyczne za sprawą innowacyjnych produktów z rodziny pewag levo.