Łańcuch korzyści w cukrowni

Innowacyjne rozwiązania pewag

mogą wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji

można obniżyć koszty produkcji?

Jak zawsze, przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach. Z zewnątrz każdy łańcuch ogniwowy wygląda prawie tak samo. Testem ich jakości jest ich praca i żywotność w warunkach ekstremalnych dla łańcuchów czy to w transporcie wysłodków, czy popiołów w kotłowniach.
 
Łańcuchy HV czy DSZ o podwyższonych parametrach na ścieranie produkcji z oferty pewag to łańcuchy stworzone do tego, aby zmniejszać koszty produkcji.
 
Co czyni ofertę pewag wyjątkową? 

  1. Łańcuchy - dzięki odpowiednim wartościom nawęglenia, sięgającym odpowiednio 10% czy 14% nominalnej średnicy, twardości powierzchniowej rzędu 800 HV oraz odpowiedniej wytrzymałości na zrywanie, gwarantują kilkukrotnie dłuższą żywotność niż łańcuchy DIN 764, 766 czy też łańcuchy górnicze. Dzięki rezygnacji z klasycznego systemu: odcinek łańcuchowy-szakla i zastosowania zamkniętej pętli w trasie, eliminowane są najsłabsze elementy systemu - szakle.
  2. Uchwyty kubełkowe i łączniki zgrzebeł - unikalny, opatentowany system mocowania kubełków za pomocą umieszczania łączników typu BDS w podziałce łańcucha, to bezpieczny i szybki montaż kubełków. BDS’y nie przenoszą obciążeń związanych z ciężarem łańcucha, kubełka i pracy całego systemu. Co więcej, przy wymianie łańcucha łączniki mogą być ponownie wykorzystane. Z kolei szeroka gama uchwytów zgrzebeł, przykręcanych czy przyspawywanych do zgrzebeł, to również krótki czas przestoju remontowego.
  3. Koła napędowe - koła zębate typu RHV to również unikalne i opatentowane rozwiązanie, pozwalające dzięki stosowanym podkładkom pod wymiennymi zębami zwiększyć średnicę podziałową koła. To z kolei umożliwia dłuższe stosowanie łańcucha, wyciągniętego nawet o 6%! Co więcej, operacja ta jest możliwa bez demontażu łańcucha! Z kolei segmentowa budowa kół napinających ogranicza koszty kolejnego remontu do wymiany tylko demontowanych segmentów.

W okresie remontowym warto więc rozważyć czy nie pomyśleć już teraz o zmniejszeniu kosztów proodukcji w przyszłości.

Aby uzyskać niezobowiązującą ofertę, proszę wypłenić dołączony formularz i odesłać na adres ao(at)pewag.pl lub skontaktować się telefonicznie:

Andrzej Ostrowski

607-635300