Łańcuchy do ocynkowni ogniowych

pewag winner fire

 

Zawiesia łańcuchowe w klasie 4

pewag winner fire

Zawiesia łańcuchowe w klasie 4

W ocynkowniach ogniowych panują bardzo trudne - dla zawiesi łańcuchowych - warunki pracy:

  • zawiesia są poddawane działaniom kwasów o stężeniu 15% i temperaturze 20-30°C w procesach trawienia,
  • zawiesia są następnie rozgrzewane do temperatury 475°C w procesach galwanizowania.

W czasie powtarzających się po sobie procesów galwanizowania-trawienia-galwanizowania wydziela się wodór, który wnika w strukturę materiału, z którego wykonane są zawiesia. Odkładanie się wodoru w łańcuchach powoduje tzw korozję naprężeniową, skutkiem której może być zerwanie się zawiesia bez jakichkolwiek wcześniejszych oznak zmęczenia materiału (profesjonalne zawiesia muszą wydłużyć się - pod wypływem obciążeń (w fazie testów) - o 20% zanim pękną).

Firma pewag austria była pierwszą firmą na rynku niemieckim, która uzyskala dopuszczenie specjalnych zawiesi łańcuchowych w klasie 4, do użytkowania w ekstremalnie ciężkich warunkach panujących w ocynkowniach ogniowych.

Zawiesia z programu pewag winner fire produkowane są zgodnie z wymogami normy EN 818-5, a następnie poddawane są specjalnym procesom termicznym zwiększajacym odporność na powstawanie pęknięć w wyniku korozji naprężeniowej.

Pracując z wykorzystaniem specjalnych zawiesi łańcuchowych do ocynkowni ogniowych - pewag winner fire w klasie 4 - masz ten problem pod kontrolą!

Po niezobowiązującą ofertę zadzwoń do:

Piotr Kwaczyński603-970100