Łańcuchy do przepompowni ścieków

Targi WOD-KAN

 

Bydgoszcz, 7-9.05.2013

Firma pewag miała na targach WOD-KAN stoisko niewielkie, ale za to generujące duże zainteresowanie specjalnymi łańcuchami "z oczkami", z "kwasówki", do zawieszania pomp zanurzeniowych.

Z przeprowadzonych na targach rozmów dowiedzieliśmy się, że nadal powszechnie używane są łańcuchy niezgodne z obowiązującymi wymogami.

Oto najczęścioej sygnalizowane problematyczne sytuacje:

  • łańcuchy są wyprodukowane ze zwykłej stali, galwanizowanej ⇒ powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej - najlepiej z materiału 316L
  • łańcuchy nie posiadają atestu ⇒ łańcuchy nie mogą być wykorzystywane w technice zawieszania pomp!
  • brak zawieszek identyfikacyjnych przy zawiesiach ⇒ nie wiadomo kto zawiesie wyprodukował, jaki jest numer atestu, jakie jest maksymalne DOR zawiesia; takich zawiesi używać nie wolno!
  • łańcuchy wykonane są wg DIN 763 i DIN 766 ⇒ łańcuchy nie mogą być używane w technice zawieszania pomp zanurzeniowych!
  • łańcuchy są wykonane z tzw ogniw długich ⇒ łańcuchy są podatne na zginanie.

Optymistycznym jest fakt, że świadomość użytkowników pomp zanurzeniowych rośnie również dzięki materiałom, prezentacjom oraz filmom poglądowym przygotowanym przez firmę pewag.

Jeśli użytkujesz pompy zanurzeniowe, które są zawieszone na łańcuchach opisanych powyżej - zapytaj się nas o niezobowiązujacą ofertę na specjalne zawiesia pewag PCWI ze stali nierdzewnej (wykonanej z materialu 316L) do zawieszania pomp zanurzeniowych. Wykorzystując zawiesia PCWI do pomp będziesz mógł spać spokojnie.

Dane techniczne łańcuchów pewag PCWI do zawieszania pomp zanurzeniowych:

 

Galeria zdjęć z targów WOD-KAN.

Po niezobowiązującą wycenę zadzwoń do:

Piotr Kwaczyński603 970 100