Łańcuchy ochronne square duplex

Koparka przedsiębierna Böla LB 600

Rozmiar ogumienia: 14.00x24

artykule opublikowanym w 07.2012 napisaliśmy o największych łańcuchach ochronnych zamontowanych w Polsce oraz porównaliśmy je z najcięższymii łańcuchami montowanymi na kołach największych ładowarek kołowych. Rzeczywiście robią wrażenie!

Nie mniejsze jednak wrażenie robi fakt, iż również stosunkowo małe opony chronione są poprzez zakładanie łańcuchów ochronnych. 

W minionym tygodniu sewisanci firmy pewag zamontowali dwa łańcuchy ochronne pewag square duplex 18 na kołach 14.00x24 koparki Böla LB 600. Maszyna ta nie posiada własnego napędu. Porusza się w dwojaki sposób: albo poprzez odpychanie się własną łyżką, albo - wykorzystując wozidło - poprzez zahaczanie  łyżki o kiper tegoż wozidła. W obu przypadkach maszyna porusza się tylko na kołach tylnej osi - właśnie tych, które są zabezpieczane łańcuchami ochronnymi. 

W trakcie montażu łańcuchów przejeżdżała nieopodal koparka kołowa z zamontowanym młotem hydraulicznym. Operator maszyny uchylił szybę kabimy i krzyknął w kierunku serwisantów pewag-u: "Panowie, ja też chcę takie" (łańcuchy ochronne na koła mojej maszyny).
 

Galeria zdjęć z dnia montażu. 

Zdjęcia zostały również dodane do strony na facebook-u poświęconej łańcuchom ochronnym, a zarzadzanej przez naszych kolegów z firmy pewag austria.