Łańcuchy pewag ring automatik

Łańcuchy do Mercedesa, BMW, Lexusa, Jaguara

 

Masz tylny napęd? To optymalne rozwiązanie!

Masz tylny napęd? To optymalne rozwiązanie!

Od wielu lat edukujemy sprzedawców, jak również użytkowników łańcuchów śniegowych o tym, że dobór łańcuchów na koła nie może sprowadzać się tylko i wyłącznie do wybrania właściwego rozmiaru łańcuchów do posiadanego rozmiaru ogumienia.

Na etapie wybierania optymalnego modelu łańcuchów należy zawsze brać pod uwagę:

  • różne oczekiwania przyszłych użytkowników łańcuchów samochodowych (np. różne systemy napinania),
  • zalecenia producentów pojazdów (w przypadku coraz większej ilości modeli samochodów ich producenci nakazują używanie łańcuchów śnieżnych wykonanych z drutu o średnicy nie większej niż wskazana w instrukcji obsługi pojazdu),
  • uwarunkowania konstrukcyjne pojazdu (np. samochody z napędem na tylną oś).

Zatrzymajmy się na chwilę nad tym ostatnim punktem - łańcuchami używanymi w samochodach tylno napędowych. Co sprawia, że montaż standardowych łańcuchów na tym samym rozmiarze ogumienia w samochodzie napędzanym na przednią oś jest prostszy, a niżeli zakładanie łańcuchów na oponę o dokładnie tym samym rozmiarze w Mercedesie, BMW, Lexusie czy Jaguarze?

Otóż w pojazdach z tylnym napędem za kołami znajdują się dodatkowe elementy układu zawieszenia, które  skutecznie uniemożliwiają wyciągnięcie i spięcie nad oponą giętkiej linki stalowej łańcuchów o standardowej konstrukcji.  W tylnym nadkolu jest zazwyczaj mniej miejsca na niezbędne operowanie dłońmi w trakcie montażu łańcuchów.

Dlatego pragniemy zwrócić Państwa uwagę na łańcuchy w modelu pewag ring automatik. Zamiast giętkiej stalowej linki, którą - w standardowych łańcuchach - spina się za kołem na godzinie 12, łańcuchy pewag ring automatik posiadają sztywny kabłąk, który po prostu wsuwa się za koło. Osoba operująca kabłąkiem trzyma go za dwa dolne jego końce na wysokości jezdni. Operowanie rękami w górnej części nadkola zostało wyeliminowane!

Oba końce kabłąka zakończone są systemem rolek. Po przetoczeniu pojazdu o 1/3 obrotu koła należy pociągnąć za łańcuch napinający do siebie, który jednocześnie spowoduje zejście się obu końców kabłąka za kołem. Proszę zwrócić uwagę oglądając film montażowy, jakie to jest proste.

Jeśli posiadasz Mercedesa, BMW, Lexusa lub Jaguara - łańcuchy śniegowe pewag ring automatik to Twój najlepszy wybór! Jako referencję warto dodać, że firma pewag austria dostarcza łańcuchy pewag ring automatik w tym właśnie modelu na pierwsze wyposażenie do producenta BMW w Niemczech.

W sezonie 2013/14 proponujemy najnowszy model łańcuchów pewag ring automatik w nowej cenie, cenie niższej niż w ubiegłych sezonach o nawet 200 zł (dawniej 795 zł - teraz 595 zł). Życzymy udanych zakupów i zadowolenia z użytkowania produktu.

Jeśli powyższy artykuł był według Ciebie ciekawy lub pomocny - kliknij: