Łańcuchy śniegowe. Jak poprawnie je dobrać?

Skorzystaj z tych wskazówek!

Wyszukiwarka uwzględnia markę pojazdu, model i rozmiar ogumienia

Wyszukiwarka uwzględnia markę pojazdu, model i rozmiar ogumienia

Wyszukiwarka uwzględnia tylko rozmiar ogumienia; wyszukujący musi wziąć pod uwagę zapisy zawarte w instrukcji obsługi pojazdu

Wyszukiwarka uwzględnia tylko rozmiar ogumienia; wyszukujący musi wziąć pod uwagę zapisy zawarte w instrukcji obsługi pojazdu

 1. Ustal rozmiar ogumienia, na którym łańcuchy śniegowe mają być użytkowane.
 2. Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego pojazdu. Sprawdź co jest napisane w rozdziale "łańcuchy śniegowe" o bezpiecznym ich użytkowaniu. Zazwyczaj producent pojazdu informuje na jakim rozmiarze ogumienia łańcuchy antypoślizgowe wolno używać, a na jakim rozmiarze ogumienia - alternatywnie dozwolonym - jest na przykład za mało miejsca na łańcuchy i używać ich nie wolno. Z informacji zawartych w instrukcji użytkowania pojazdu często można dowiedzieć się też, z jak grubego drutu łańcuchy śnieżne są dopuszczalne i czy można stosować łańcuchy tradycyjne (które posiadają elementy konstrukcyjne zapinane za oponą) czy też można zakładać tylko i wyłącznie łańcuchy montowane od zewnętrzej strony koła.
 3. Na tym etapie przygotowań do wyboru optymalnych łańcuchów śniegowych do swojego pojazdu, zapraszamy do zalogowania się do wyszukiwarki pewag znajdującej się pod adresem. Łańcuchy na koła do pojazdu można odnaleźć dwutorowo:
  1. albo należy wskazać rozmiar ogumienia
  2. albo rozpocząć wyszukiwanie od wskazania marki i modelu pojazdu, a następnie wybrania rozmiaru ogumienia. Ta wyszukiwarka zaproponuje modele łańcuchów śniegowych w oparciu o zapisy zawarte w instrukcjach obsługi pojazdów (tzn nie zaproponuje modelu łańcucha, który nie spełnia wymagań producenta pojazdu). Przykład: wyszukiwarka nie zaproponuje innych modeli łańcuchów niż 9mm (pasujących na wskazany rozmiar ogumienia), jeśli w instrukcji użytkowania pojazdu znajduje się zapis, iż tylko takie łańcuchy (o wysokości ogniw max. 9mm) można bezpiecznie użytkować.
 4. Powyższa wyszukiwarka dopasowuje tylko i wyłącznie łańcuchy brandowane pewag.
 5. W naszej ofercie posiadamy również łańcuchy szwajcarskiego producenta Spikes-Spider oraz łańcuchy niskobudżetowe Ice Star (produkcji pewag), do których etykietę główną przygotował artysta grafik Andrzej Mleczko. Korzystając z wyszukiwarki zawieszonej na sklepie internetowym sniegowe.pl należy jednak uważać, aby samemu wybrać odpowiedni model łańcuchów - ta wyszukiwarka kieruje się bowiem tylko rozmiarem ogumienia i nie uwzględnia informacji zawartych w instrukcjach użytkowania pojazdów odnośnie stosowania łańcuchów antypoślizgowych.

Istnieje możliwość złożenia szybkiego zamówienia na wybrany model łańcuchów w oficjalnym, bezpiecznym (pod względem płatności) sklepie producenta. Dodatkowo składając zamówienie w sklepie sniegowe.pl można liczyć na PROMOCJE w postaci:

 1. ekskluzywnych rękawic do montażu łańcuchów (o wartości 69 zł brutto) za 1 zł + VAT; oferta jest ważna tylko w przypadku wybrania określonych modeli łańcuchów,
 2. kultowej opaski Eisbär Jamie Flag (o wartości 169 zł brutto) za 1 zł + VAT, w przypadku w przypadku złożenia zamówienia na łańcuchy śniegowe w modelu pewag servostar.