Łańcuchy śniegowe na koła wózków widłowych

Łańcuchy do wózków widłowych

Koła wózków widłowych są stosunkowo nieduże. Myśląc kategoriami łańcuchów do samochodów osobowych, ktoś mógłby powiedzieć, że do podobnych gabarytów kół wystarczą łańcuchy skonstruowane w analogiczny sposób. Nie wystarczą! Z kilku powodów:

  • Wózki widłowe poza masą własną, transportują przed sobą na widłach masę przemieszczanego towaru. Naciski jednostkowe na ogniwa łańcuchów znajdujące się pod kołami przedniej osi są maksymalne.
  • Z uwagi na małą średnicę kół, częstotliwość stykania się ogniw z podłożem jest bardzo duża.  Ogniwa są narażone na przyśpieszone ścieranie się. Dlatego powinny być wykonane z grubszego  -  niż standardowy dla danej średnicy koła  - drutu.
  • Należy wziąć pod uwagę styl pracy operatorów. Nagłe przyśpieszanie i hamowanie powoduje, że łańcuchy poddawane są maksymalnym przeciążeniom. Z tego względu wskazanym jest, by siatka jezdna z siatkami bocznymi łańcuchów była  połączone za sprawą zgrzewanych pierścieni  (a nie zaginanych ogniw).
  • Siatka jezdna w maksymalnym stopniu powinna oplatać bieżnik opony tak, by wyeliminować efekt najeżdżania kołami na łańcuchy. Tzw. łańcuchy drabinkowe nie są wskazane. Tylko łańcuchy zostawiające na śniegu ślad rombowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w specjalistycznym sklepie interenetowym tylko z łańcuchami do wózków widlowych.