Łańcuchy śniegowe pewag servo sport

Wykonane z 7mm drutu

Do samochodów z jeszcze mniejszą ilością miejsca w nadkolach

Nowością na polskim rynku w sezonie 2014/2015 będą łańcuchy pewag servo sport zajmujące w nadkolach samochodów minimalną ilość miejsca.

Od 15 lat - od kiedy wprowadzamy łańcuchy śniegowe pewag na polski rynek - wiele zmieniło się w technologii łańcuchów śniegowych. Pierwsze na polskim rynku łańcuchy pewag brenta-c wykonane są (ciągle w naszej ofercie) z drutu o grubości 12mm. W 2004 roku zaprezentowaliśmy po raz pierwszy łańcuchy pewag sportmatik. Łańcuchy te były wykonane z drutu 11mm. Zastąpiły je w 2012 roku łańcuchy z nowszym systemem napinania pewag servo. W mijającym sezonie poszerzyliśmy naszą ofertę o łańcuchy w modelu pewag servo 9 wykonane właśnie z drutu 9mm. W sezonie 2014/2015 czas na łańcuchy pewag servo sport - łańcuchy wykonane z 7mm drutu!

O co właściwie chodzi z tym zauważalnym trendem zmniejszania się średnicy drutu, z którego wykonana jest siatka jezdna łańcuchów śniegowych?
Otóż przyczyna jest jedna: z salonów wyjeżdżają nowe modele samochodów na coraz to większych rozmiarach ogumienia, podczas gdy ilość miejsca w nadkolach jest przeważnie ta sama dla danego modelu pojazdu. Skutkuje to mniejszą dostępną ilością miejsca w nadkolach umożliwiającą bezpieczne użytkowanie łańcuchów śniegowych.

Niestety w przypadku wielu kombinacji modeli samochodów i rozmiarów ogumienia, w instrukcjach użytkowania pojazdów można przeczytać o zakazach używania łańcuchów śniegowych.

Pytanie: czy aby wiedza na temat najnowszych, innowacyjnych modeli łańcuchów wśród osób, które opracowują instrukcje użytkowania pojazdów w koncernach samochodowych nie zatrzymała się na okresie, kiedy dostępne były jedynie starsze łańcuchy 12mm?
A może w wielu przypadkach, kiedy producenci samochodów informują, że nie wolno używać łańcuchów nie wiedzą o tym, że jest firma, która posiada w swojej ofercie 7mm łańcuchy - łańcuchy pewag servo sport zajmujące w nadkolach najmniejszą z możliwych ilość miejsca niezbędną na bezpieczne użytkowanie łańcuchów.

 

UWAGA:
NALEŻY STOSOWAĆ SIĘ DO ZALECEŃ PRODUCENTA SAMOCHODU.
Jeśli wbrew instrukcjom producenta pojazdu zdecydujesz się na zastosowanie łańcuchów 7mm szansa, że łańcuchy nie będą pasować i nie będą mieścić się w nadkolu jest mała.
ALE PAMIĘTAJ: ZROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!