Łańcuchy śniegowe pewag - szkolenie strażaków z OSP

Kolejne szkolenie przed sezonem zimowym

Jazda terenowa, strome podjazdy i zjazdy, trawersowanie, pokonywanie odcinków o zmniejszonej przyczepności podłoża. Aby sprawnie i bezpiecznie pokonać takie przeszkody niezbędny jest odpowiednio wyposażony pojazd i co nie mniej ważne, umiejętności i doświadczenie kierowcy.

Takie umiejętności potrzebne są w pracy także strażakom OSP i PSP z terenów górskich (i nie tylko górskich).

Okazją do podnoszenia kwalifikacji w zakresie jazdy terenowej są szkolenia 4x4 organizowane dla strażaków przez firmę "Subtruck".
Niedawno pewag miał okazję uczestniczenia w szkoleniu zorganizowanym w Gorzeniu Dolnym dla strażaków OSP z okolic Wadowic.

To szkolenie potwierdziło, że doposażenie pojazdu pożarniczego w odpowiednie łańcuchy antypoślizgowe na koła i umiejętne ich używanie to jeden z bardzo istotnych elementów szybkiego dotarcia pojazdu pożarniczego na miejsce akcji ratunkowej.

Mieliśmy okazję podzielić się naszymi doświadczeniami w zakresie doboru odpowiednich łańcuchów, jak najszybszego ich zakładania i najskuteczniejszego wykorzystania w jeździe nie tylko na śniegu i na lodzie, ale także w błotnistym terenie.

Na załączonych zdjęciach ze szkolenia pojazd pożarniczy Mitsubishi FUSO Canter 4x4 wyposażony w łańcuchy antypoślizgowe pewag austro super wzmocnione ASV.

Szybki kontakt dla zainteresowanych szkoleniami 4x4:
Subtruck
Ryszard Górski +48 502 509 027 biuro(at)subtrucks.pl

Szybki kontakt dla zainteresowanych doposażeniem pojazdu pożarniczego w łańcuchy antypoślizgowe:
pewag polska
Marek Ormaniec, +48 693 361 100  mao(at)pewag.pl