Punkty mocujące PLGW

Kiedy używać?

 

Zawsze zamiast śrub z uchem wg DIN 580!

 

Innowacyjne punkty mocujące PLGW przedstawiliśmy w artykule z kwietnia 2012. Skupiliśmy się wówczas na wyjątkowej ich konstrukcji, dzięki której nie są konieczne jakiekolwiek narzędzia do przykręcenia punktów i dalszego ich użytkowania.

W publikacji poniższej pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyjątkowe aplikacje, w jakich powinny być używane właśnie punkty mocujące PLGW, a nie zwykłe śruby z uchem wykonane wg DIN 580.

Te wyjątkowe aplikacje są wbrew pozorom bardzo powszechne - wszystkie te sytuacje, w których śruby z uchem są wkręcone z boku, a ładunek jest podnoszony zawiesiem wielocięgnowym. W takich aplikacjach jest bardzo prawdopodobne, że śruby z uchem (nieobrotowe!) pod wpływem siły mogą jej się poddać i może dojść do ich odkręcenia się. W konsekwencji gwint śruby może zostać wygięty, a w rezultacie może nawet dojść do zerwania się ładunku.

W takich sytuacjach należy używać obrotowe punkty mocujące pewag profilift gamma PLGW, które oczywiście też poddają się sile, ale dzięki temu, że są obrotowe, nie dochodzi do ich odkręcenia się w czasie ich użytowania.

Po niezobowiązującą ofertę zadzwoń do:

Piotr Kwaczyński

603 970 100