Na polskim rynku od 1999 roku!

Łańcuchy pewag z tradycjami sięgającymi epoki Krzysztofa Kolumba

Nie wykluczone, że kiedy okręt Krzysztofa Kolumba Santa Maria rzucił kotwicę u brzegów Nowego Lądu w 1492, była ona zawieszona na łańcuchu wyprodukowanym w austriackiej kuźni, z miejscowości Bruckl. Marka pewag to ponad 500 lat doświadczeń związanych z produkcją łańcuchów. Najstarsze zapisy o kuźni w Bruckl sięgają roku 1479.

W Polsce, austriacka firma pewag obecna jest od 1999. To w tym roku został otwarty polski oddział firmy w Bielsku-Białej. W 2002 roku firma przeniosła swoją siedzibę do - wówczas - nowo wybudowanego obiektu w Buczkowicach, miejscowości graniczącej ze Szczyrkiem - niekwestionowanej stolicy polskiego narciarstwa. W 2020 firma przeprowadziła się do nowo wybudowanego centrum logistycznego Panattoni w Bielsku-Białej.  

W roku 2020 zapadła decyzja o budowie własnego obiektu biurowo-magazynowego. Jego budowa rozpoczęła się w lutym 2022, a zakończyła w czerwcu 2023.

W lipcu tegoż roku - już po raz ostatni - firma przenosiła się własnego obiektu zlokalizowanego w Jasienickiej Strefie Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym, 5 km od granic Bielska-Białej.

Marka pewag jest najbardziej znana z łańcuchów śniegowych, które zimą montowane są przez narciarzy na kołach samochodów, którymi dojeżdżają na stoki narciarskie. Łańcuchy śniegowe pewag to również modele przeznaczone do pojazdów użytkowych: ciężarowych oraz dostawczych, traktorów i wózków widłowych. W wielu remizach strażackich w Polsce - zwłaszcza na terenach podgórskich – w okresie zimowym pojazdy pożarnicze czekają na sygnał do wyjazdu na akcję z założonymi łańcuchami na kołach. Pojazdy wojskowe należące do polskiego kontyngentu wojskowego w czasie misji w Afganistanie były wyposażone w łańcuchy antypoślizgowe pewag.

W polskich górach na kołach maszyn leśnych można dostrzec nie tylko łańcuchy trakcyjne, ale często również gąsienice pewag. Drewno z lasu jest ściągane jest przy pomocy łańcuchów zrywkowych.

W kamieniołomach na Dolnym Śląsku oraz Kielecczyźnie ładowarki kołowe poruszają się na kołach zabezpieczonych łańcuchami ochronnymi pewag.

Silniki samochodowe produkowane w zakładach w Tychach zanim opuszczą linię produkcyjną sprawdzane są przez hamownie wyprodukowane przez firmę pewag engineering GmbH.

Do grupy pewag należy też holenderski zakład Apex produkujący sprężyny zawieszenia dystrybuowane od kilku lat w Polsce zarówno pod marką Apex jak również pod markami własnymi firm z branży techniki zawieszenia pojazdów takich jak na przykład KYB.

Pojazdy jednośladowe - nie tylko motocykle, skutery, ale również drogie rowery wyczynowe i rowery elektryczne - coraz częściej zabezpieczane są przed kradzieżą solidnymi zabezpieczeniami łańcuchowymi pewag panzer.

Zastosowania łańcuchów pewag można by jeszcze długo wymieniać.

Produkty pewag wykorzystywane są w aplikacjach związanych z technikami: podnoszenia ładunku, mocowania ładunku, transportu ładunku w przemysłach: górniczym, chemicznym, budowlanym, spożywczym, leśnym i transportowym.

Wybór produktów i zaufanie do marki pewag to gwarancja spokoju zamawiających i bezpieczeństwa użytkowników.

Katalogi wszystkich naszych produktów znajdują się tutaj.