Konfigurator łańcuchów

Dobre rady, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem wyszukiwania:

Korzystając  z wyszukiwarki łańcuchów pewag, można optymalnie dobrać łańcuchy śniegowe do:

• rodzaju pojazdu -> marki pojazdu/modelu/rocznika -> rozmiaru ogumienia
• rozmiaru ogumienia

Zawsze przed rozpoczęciem korzystania z wyszukiwarki należy sprawdzić, co na temat możliwości użytkowania łańcuchów na danym rozmiarze ogumienia, w danym pojeździe zaleca producent tegoż pojazdu. Informacje takie można odnaleźć w Instrukcji Obsługi Pojazdu w rozdziale poświęconym albo bezpośrednio łańcuchom śniegowym albo ogumieniu albo też zimowemu użytkowaniu pojazdu.

Wybierając łańcuchy do danego rozmiaru ogumienia należy wziąć pod uwagę fakt, że w samochodach montowane są często różne - opcjonalnie dozwolone - rozmiary ogumienia. Wielkość kół często jest uzależniona od wielkości jednostek napędowych - im mocniejszy silnik tym większy rozmiar ogumienia.

Bywa tak, że w przypadku zamontowania w pojeździe większego – alternatywnie dozwolonego – ogumienia, na ewentualne zamontowanie łańcuchów może nie być już miejsca.

Przykład: Opel Insignia 08-13 - maksymalny rozmiar ogumienia  - przewidziany przez Instrukcję Obsługi Pojazdu - na który można zamontować łańcuchy to 225/50-17. Łańcuchów nie wolno montować na ogumieniu już o rozmiar większym: 225/55-17 ani na oponach zamontowanych na większych rozmiarach felg: 18”, 19” i 20”.   

Bardzo istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę decydując się na konkretny model łańcuchów – zwłaszcza w przypadku pojazdów 4x4 oraz SUV - jest stopień trudności warunków terenowych, w których będą one użytkowane.  

Przykład: Do pojazdu typu SUV można zaproponować alternatywnie łańcuchy w modelach:

• pewag servo suv do warunków lekkich - jazdy po drodze publicznej, ośnieżonej,
• pewag cervino do warunków średnio-trudnych - jazdy po drodze prywatnej, o większym kącie nachylenia, ośnieżonej,
• pewag austro super wzmocnione do warunków trudnych - jazdy po bezdrożach w głębokim śniegu i błocie.

Zakupione łańcuchy należy zawsze zamontować i sprawdzić ich dopasowanie przed pierwszym ich użyciem.

Po sprawdzeniu - za sprawą powyższego konfiguratora - że łańcuchy można bezpiecznie użytkować w Twoim pojeździe, możesz złożyć zamówienie w fabrycznym sklepie producenata: www.sniegowe.pl