Austriackie łańcuchy śniegowe pewag

Najnowsza fabryka łańcuchów śniegowych pewag

Kiedy w Polsce wszyscy obchodziliśmy święto Konstytucji 3-go Maja z 1791 - pierwszej europejskiej i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku) nowoczesnej, spisanej konstytucji, w Pueblo, w stanie Colorado włodarze miasta, pracownicy The Greater Pueblo Chamber of Commerce, pracownicy Pueblo Economic Development Corporation PEDCOoraz ponad 100 pracowników firmy pewag ze wszystkich oddziałów pewag na świecie obchodzili „Dzień pewag” - święto dopiero co ustanowione przez Radę Miasta Pueblo na okoliczność otwarcia pierwszej pozaeuropejskiej fabryki łańcuchów śniegowych pewag właśnie w mieście Pueblo.

Kilka lat temu na Kongresie Dystrybutorów w Wiedniu wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej MegaTrendów. Upewniła ona nas w przekonaniu, że firma pewag dostrzega MagaTrendy czego najlepszym potwierdzeniem są innowacyjne produkty pewag takie jak łańcuchy śniegowe pewag snox pro czy też łańcuchy zawieśne w klasie 12.

Kolejnym przejawem dostrzegania MegaTrendów jest decyzja jaką podjął CEO Aegyd Pengg o budowie zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Wizjonerska decyzja właściciela firmy pewag zostanie doceniona przez menegerów z branży najprawdopodobniej dopiero za kilka lat, ale wtedy amerykański oddział firmy - pewag Inc. - będzie już liderem rynku amerykańskiego w bezpiecznej odległości przed goniącym ją peletonem Konkurencji.

Zbudowanie nowego zakładu produkcyjnego u podnóża Gór Skalistych znacząco wpłynie na wzrost aktualnie 20% udziału w rynku amerykańskim, któremu pewag group zawdzięcza swój dynamiczny rozwój przez ostanie 10 lat. Ponad 50 pracowników pewag będzie docelowo produkować w tym zakładzie łańcuchy śniegowe na koła amerykańskich ciężarówek. Oczekiwania amerykańskich Klientów, którzy - w dobie kryzysu zaczynają powszechnie faworyzować produkty „Made In USA” - stają się być właśnie spełniane.

W drodze powrotnej z fabryki jadąc po amerykańskiej autostradzie minęliśmy billboard pewag informujący wszystkich podróżyjących: „We Can Do It”. „Investing In America”. “Made In USA”. “Thank You Community of Pueblo”.

Zdjęcia z otwarcia zakładu w galerii zdjęć oraz na Facebook-u.