Jubileusz łańcuchów śniegowych pewag 100 lat wynalazku

Łańcuchy śniegowe pewag

Od 100 lat łańcuchy marki pewag kojarzą się z opatentowanymi innowacjami, wysoką jakością produktów oraz serwisem na najwyższym poziomie. Gdy w 1912 roku w fabryce w Grazu, na specjalne zamówienie klienta, zostały wyprodukowane pierwsze łańcuchy śniegowe pewag, pewnie mało kto jeszcze wtedy przypuszczał, że ten znakomity pomysł skonstruowania akcesoriów ułatwiających kierowcom poruszanie się na śliskim i trudnym terenie - zapoczątkuje zupełnie nową linię produktową.

W niespełna kilka lat od tego bezprecedensowego zlecenia firma pewag produkowała już seryjnie łańcuchy na koła. Od samego początku główny nacisk położono na produkcję łańcuchów o znakomitych  właściwościach trakcyjnych oraz wysokich parametrach wytrzymałościowych. I to właśnie do wytwarzania łańcuchów na koła zaczęto wykorzystywać specjalne maszyny zaginające pręty,  zgrzewające je i jednocześnie kalibrujące łańcuch jako produkt końcowy.

Około 40 lat po skonstruowaniu pierwszych łańcuchów śniegowych, zaczęły one w szybki sposób zdobywać popularność za granicą. W latach 90-tych, by sprostać wzrastającemu popytowi na międzynarodowych rynkach, firma pewag otworzyła swoją pierwszą zagraniczną fabrykę poza Austrią.

O tym, jak ważny dla firmy pewag jest dział związany z łańcuchami śniegowymi może świadczyć fakt wydzielenia w 2005 sekcji łańcuchów śniegowych i stworzenia dwóch działów produktowych: łańcuchów technicznych oraz właśnie łańcuchów śniegowych. To również od tej pory głównym motywem przewodnim misji firmy stała się radość czerpana z innowacyjnych rozwiązań, gwarantowanych przez rozbudowany system kontroli jakości, zapewniający jednocześnie najwyższy poziom jakości oferowanych produktów. 

Światowe przodownictwo w branży łańcuchów śniegowych to wynik wdrażania nowatorskich, ale również już sprawdzonych rozwiązań nawet do najtrudniejszych aplikacji. Firma pewag analizuje oczekiwania klientów oraz obserwuje trendy rynkowe; bierze te wszystkie czynniki pod uwagę podczas prac nad konstruowaniem nowych produktów. 

Najlepszym tego przykładem jest najnowszy model łańcuchów śniegowych, zdobywca wielu nagród - pewag snox pro - którego opatentowany sposób montażu pozwala założyć łańcuchy na koła w tak prosty sposób, jak kapelusz na głowę. Łańcuchy śniegowe pewag to rozwiązania znakomite nie tylko do samochodów osobowych4x4,  ale również do pojazdów użytkowych takich jak autokary, ciężarówki, pojazdy wojskowe oraz  maszyny leśne.