Łańcuchy ochronne pewag na kołach 45/65-39

Kolejna para łańcuchów na kołach bestii - CAT 990!

W minionym tygodniu została zamontowana kolejna już para łańcuchów ochronnych pewag na kołach największej ładowarki kołowej CAT 990.  To największe kołowe maszyny górnicze pracujące w polskich kamieniołomach. Na koła w rozmiarze 45/65-39 założono sprawdzone już rozwiązanie w tej konkretnej aplikacji - łańcuchy ochronne pewag square tyro 18.

Mimo swych dużych gabarytów i ogromnej wagi (każdy z łańcuchów waży 1750 kg!) - montaż przebiegł szybko i sprawnie. Przed zapięciem łańcuchów należało je optymalnie dopasować do rozmiaru ogumienia. W tym celu z każdego z łańcuchów została wycięta jedna sekcja (dwa pola). Łańcuchy zostały zamontowane na kolach o rozmiarze 45/65-39 w około 2 godziny. Wbrew pozorom - montaż dużych łańcuchów, na dużych kołach przebiega sprawniej. Jest po prostu więcej miejsca dla montażystów.

Co dalej? Wydaje się, że dział Utrzymania Ruchu zakładu górniczego może zapomnieć o problemach związanych z ogumieniem na około 20.000 motogodzin! 

"Nie wyobrażam sobie pracy ładowarką pod ścianą bez łańcuchów" - powiedział podczas prac montażowych jeden z operatorów ładowarek. To stwierdzenie to "miód na nasze serca".

Zastanawiasz się nad inwestycją w łańcuchy ochronne? Zadzwoń lub napisz!

Manager Produktu: Andrzej Ostrowski

tel.: +48607635300

e-mail: ao(at)pewag.pl