Łańcuchy ochronne pewag square granite

Pierwszy montaż łańcuchów ochronnych w 2013

 

07.01.2013, kopalnia szarogłazu

W poniedzialek 07.01.2013 pracownicy zakładu górniczego przyszli po raz pierwszy w nowym roku do pracy. Tuż przed 7 rano na miejscu pojawł się również serwis firmy pewag polska. Celem przyjazdu serwisantów było zdemontowanie zużytych łańcuchów ochronnych i zamontowanie kompletu czterech nowych łańcuchów ochronnych pewag square granite 16 na kołach 26,5x25 ładowarki kołowej CAT 972H. 

Początek nowego roku zobowiązuje. Nowe budżety, nowe zadania do wykonania, maszyna z nowymi łańcuchami ochronnymi pewag przygotowana do nowego sezonu już od pierwszych dni nowego roku!  

Poniżej krótki film nakręcony na placu manewrowym zakładu górniczego zaraz po montażu łańcuchów ochronnych. Maszyna wykonywała prace pomocnicze. Ładowarka kołowa została dopuszczona do pracy w zakładzie górniczym jeszcze tego samego dnia.

Nowo założone łańcuchy robią wrażenie. Ale dla fachowców z brażny górniczej istotne jest to, że dopiero co zdemontowane łańcuchy ochronne pewag chroniły skutecznie  opony wielkogabarytowe Michelin XHA2 przez 3 lata. To 7127 motogodzin pracy w kamieniołomie, w którym wydobywa sie szarogłaz - skałę bardzo negatywnie wpływającą na żywotność łańcuchów ochronnych. 

Osiągnięty przez łańcuchy ochronne pewag rezultat potwierdza wysoką jakość austriackeigo produktu!

Zdjęcia stanu opon wielkogabarytowych po rozpięciu zużytych łańcuchów w naszej galerii zdjęć