Łańcuchy pewag offroad extreme

Łańcuchy do warunkow śniegowych

 

oraz do warunkow błotnych

 

Pierwsze zdjęcia łańcuchów pewag offroad extreme (wówczas jeszcze pod nazwą pewag forstmeister) zostały wykonane … w polskich Beskidach w 2010 roku. Zobacz galerię zdjęć. Zdjęcia zostały później wykorzystane w oficjalnym międzynarodowym folderze produktowym.
 
Do czasu wprowadzenia do oferty nowego modelu łańcuchów pewag offroad extreme, łańcuchami predysponowanymi do warunków ekstremalnych były łańcuchy pewag austro super wzmocnione. Łańcuchy pewag austro super charakteryzują się siatką jezdną zostawiającą na śniegu ślad rombowy (8 sekcji rombowych na obwodzie opony). W zależności od rozmiaru ogumienia do pojazdów 4x4 łańcuchy wykonane są z drutu kwadratowego o średnicy 5,6mm i 7mm.

Im większa średnica drutu, tym łańcuchy lepiej sprawują się na terenie grząskim (śnieg, błoto). Wyższe ogniwa lepiej wgryzają się w podłoże, a większa boczna powierzchnia ogniw sprawia, że łańcuchy lepiej „zabierają” śnieg i błoto. Po wjechaniu na teren o twardszym podłożu niestety negatywnym efektem większej grubości ogniw są charakterystyczne drgania kierownicy.

Łańcuchy pewag offroad extreme są wykonane z cieńszego drutu o średnicy 4,5mm. Jednak dzięki temu, że siatka jezdna zostawia bardzo gęsty (13 sekcji), ciągły ślad sześciokątny, łańcuchy pewag offroad extreme charakteryzują się znakomitymi walorami trakcyjnymi, jak również są komfortowe w użytkowaniu na twardszym podłożu.
 
Podsumowując  - łańcuchy pewag offroad extreme to najbardziej uniwersalne łańcuchy na koła do ekstremalnych warunków jazdy off road.

Galeria zdjęć na facebooku.

Jeśli powyższy artykuł był według Ciebie ciekawy lub pomocny - kliknij: