Łańcuchy śniegowe do samochodów ciężarowych pewag austro super LX

Pierwsze łańcuchy śniegowe do pojazdów ciężarowych z automatycznym napinaniem

Standardem w branży łańcuchów śniegowych do pojazdów ciężarowych są łańcuchy śniegowe najazdowe o śladzie rombowym. Aby takie łańcuchy zalożyć, kierowca pojazdu (jeśli jest sam) musi wysiadać z kabiny trzykrotnie: aby łańcuchy wstępnie zarzucić na opony, następnie - po najechaniu na łańcuchy - aby je spiąć i na końcu - po przejechaniu krótkiego dystansu - aby łańcuchy finalnie dociągnąć.

Austriacki producent łańcuchów śniegowych do ciężarówek pewag Schneeketten GmbH jest liderem na rynku jeśli chodzi o rozwiązania innowacyjne. Technicy firmy skonstruowali ostatnio pierwsze na świecie łańcuchy samonapinające się do autobusów i autokarów - pewag busmeister - oraz do pojazdów ciężarowych - pewag austro super LX.

Oba modele łańcuchów wyposażone zostały w opatentowane wzmocnione napinacze LX do pojazdów ciężarowych. Łańcuchy pewag busmeister zostawiają na śniegu ślad sześciokątny. Łańcuchy pewag austro super LX - ślad rombowy. Oba modele łańcuchów będą dostępne w sprzedaży w kolejnym sezonie 2013/2014.

Sprzedawcy europejskich oddziałów pewag mieli niedawno okazję przetestowania nowatorskich rozwiązań w czasie szkolenia zorganizowanego na terenie fabryki w miejscowości Bruckl, w południowej Karyntii. Pierwszy raz zakładali łańcuchy do pojazdów ciężarowych, ktore - w niedalekiej przyszlości - będą od kierowców wymagały tylko jednego wyjścia z kabiny. Po wstępnym założeniu łańcuchów na koła i spięciu siatek jezdnych - łańcuchy dociągną się i napną automatycznie. Zdjęcia ze szkolenia w naszej galerii zdjęć.

Łańcuchy samonapinające się do ciężarówek i autokarów pojawią się w naszej ofercie już za rok. Czekając na te innowacyjne rozwiązania przygotowaliśmy na nadchodzący sezon 2012/2013 specjalną ofertę - PAKIET ALPEJSKI.


Potrzebujesz ofertę cenową? Zadzwoń.

Marek Ormaniec

693-361100