Łańcuchy śniegowe Opole Szczecin Warszawa Wrocław

Ferie zimowe 2012

Ferie zimowe zbliżają się szybkimi krokami. W tym roku jako pierwsi na zimowy wypoczynek udadzą się mieszkańcy województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i pomorskiego.

Aktualnie nawet w polskich górach jest już śnieg. Wybierając się na narty powinniście Państwo pamiętać o zabraniu ze sobą łańcuchów śniegowych. Choć większość z nas broni się - nawet w myślach - przed znalezieniem się w sytuacji pogodowej wymuszającej zakładanie łańcuchów na koła, to nikt z nas nie może tego wykluczyć.

Profesjonalni prognostycy pogody przyznają, że przepowiadanie warunków pogodowych na dłużej niż pięć dni do przodu  - to wróżenie z fusów. Wyjazdy na narty za granicę to wyjazdy przeważnie na dłuższy okres czasu. Absolutnie nie należy się sugerować aktualną sytuacją pogodową w kraju – np.: brakiem opadów śniegu. Jedziecie Państwo przecież do miejsc, gdzie śnieg jest gwarantowany!

Klikając na poniższy link przeniesieni zostaniecie Państwo na stronę ASFINAG - austriackiej firmy zarządzającej autostradami i szosami ekspresowymi. Mapka pokazuje, które drogi są sezonowo zamknięte (z powodu dużych opadów śniegu), lub na których obowiązuje nakaz jazdy w łańcuchach śniegowych. Mapka jest aktualizowana co 10 minut. Posiadanie łańcuchów śniegowych to często gwarancja dojechania do celu podróży.

Wyszukaj najbliższego dystrybutora łańcuchów śniegowych pewag.