Łańcuchy śniegowe pewag - rozmiary łańcuchów

Tabele rozmiarów 2012/2013

Ważna odpowiedź na pytanie:

"Czy można używać łańcuchy śniegowe

na kołach mojego samochodu, na wskazanym rozmiarze ogumienia?"

Wydawnictwo  "Tabele rozmiarów" jest uzupełnieniem katalogu produktówprzedstawionego w artykule z 01.08.2012.

Często zdarza się, że poszukujący łańcuchów śniegowych zaczynają rozmowę z dystrybutorami naszych produktów od prośby o dobranie rozmiaru łańcuchów do wskazanego rozmiaru ogumienia (bez poinformowania o marce i modelu pojazdu).

Zawsze należy mieć jednak na uwadze nie tylko rozmiar ogumienia, ale również samochód, na kołach którego chcielibyśmy używać łańcuchy śniegowe.

Bywa bowiem, że z różnych powodów (najczęściej braku wystarczającego miejsca w nadkolu) łańcuchów śniegowych żadnego producenta, nie wolno używac w danym samochodzie, na wskazanym rozmiarze ogumienia. Z pewnością jest to opisane w instrukcji użytkowania pojazdu, w rozdziale poświęconym albo bezpośrednio łańcuchom śniegowym, albo oponom, albo zimowemu utrzymaniu pojazdu.

W przypadku braku wspomnianej instrukcji użytkowania pojazdu, można posłużyć się nowym wydawnictwem pewag-u - tabelami rozmiarów łańcuchów. Warto w nim zwrócić szczególną uwagę na pierwszą kolumnię. Symbol # przy rozmiarze opon informuje, że na danym rozmiarze ogumienia, w danym modelu pojazdu  łańcuchów używać nie wolno!