Łańcuchy śniegowe we Francji. OBOWIĄZKOWE!

Łańcuchy śniegowe obowiązkowe w okresie 01.11-31.03!

Planujesz wyjazd zimą do Francji? Nie zapomnij o łańcuchach śniegowych!

W okresie od 1 listopada do 31.marca - według nowych regulacji prawnych - łańcuchy antypoślizgowe są obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu poruszającego się po drogach 48 górskich departamentów Francji.

 "Od 1 listopada do 31 marca kierowcy aut osobowych muszą poruszać się po gminach zgłoszonych przez prefektów tych departamentów na oponach zimowych lub z gotowymi do użycia łańcuchami przeciwślizgowymi. 

Nieco inaczej wygląda sytuacja aut użytkowych. Lekkie samochody dostawcze o DMC poniżej 3,5 t (a więc także kampery) i większe ciężarówki będą objęte tymi samymi wymaganiami co osobówki – cztery opony zimowe albo łańcuchy.

Za to kierowcy aut ciężarowych ciągnących przyczepę nie będą mieli wyboru i będą musieli zainwestować w łańcuchy, nawet jeśli poruszają się na ogumieniu zimowym."Zmiany w przepisach weszły w życie na podstawie dekretu do ustawy o terenach górskich opublikowanego przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w październiku ubiegłego roku. (...).

Warto przy tym pamiętać, że od 1 listopada 2024 r. Francuzi nie będą już traktowali ogumienia z oznaczeniem M+S jako zimowe. Przed mandatem uchronią nas wówczas tylko łańcuchy albo opony z tzw. "certyfikatem alpejskim" 3PMSF (symbol płatka śniegu wpisanego w trzy szczyty górskie)."

Zamów łańcuchy w sklepie: sniegowe.pl

 

Źródło: Auto Świat