Najcięższe łańcuchy ochronne pewag square tycoon 18

Prezentacja maszyn Caterpillar w kopalni Porfiru i Diabazu

Ponad 100 osób - głównie zaproszonych gości oraz dystrybutorów maszyn Caterpillar z Polski, Czech, Słowacji, Węgier - ogladało pokaz maszyn górniczych, który został przygotowany przez polski oddział Bergerat Monnoyeur w Kopalni Porfiru i Diabazu.

Na imprezie została zaprezentowana największa ładowarka kołowa dystrybuowana w Polsce - CAT 988H. Maszyna ta porusza się na kołach o rozmiarach 35/65-33. Opony ładowarki na czas prezentacji zostały zabepieczone łańcuchami ochronnymi pewag. Porfir to bardzo ostra skała. Może przeciąć gumowy bieżnik opony w ułamku sekundy. 

Ludzie z branży górniczej pamiętają prezentację innego producenta maszyn górniczych, która zakończyla sie szybko... złapaniem "kapcia". Organizatorzy pokazu maszyn Caterpillara nie chcieli prowokować sytuacji mimo, że do prowadzenia ładowarki na pokazie zaproszono uznanego operatora z Niemiec.

Największa w Polsce ładowarka Caterpillara! Największe rozmiarowo koła! Najcięższe łańcuchy ochronne pewag! Waga jednego łańcucha ochronnego pewag square tycoon to 1397 kg. W sumie komplet łańcuchów to ponad 5,5 tony! Ale bezdyskusyjnie - WARTO!

Nawet najlepszemu operatorowi zdarzają się słabsze chwile. W czasie pokazu maszyna najechała na dużej wielkości głaz, który wypadł z łyżki podczas załadunku wozidła. Kto wie jak potoczyłby się pokaz, gdyby opony nie były zapezpieczone łańcuchami ochronnymi. Przypomnijmy, że koszt opony skalnej do ładowarki o tych gabarytach to wydatek rzędu 45.000 zł!