pewag buduje fabrykę w USA!

Fabryka łańcuchów śniegowych w Colorado

Kolejna inwestycja pewag

Fabryka łańcuchów śniegowych

u podnóża Gór Skalistych w Pueblo, Colorado

W lipcu zeszłego roku pisaliśmy w artykule o tym, iż firma pewag - wbrew powszechnym trendom przenoszenia produkcji do Chin - kontynuuje inwestycje w Europie. Informowaliśmy wówczas o otwarciu nowoczesnej fabryki łańcuchów śniegowych do pojazdów ciężarowych w Brückl, w Karyntii, w południowej Austrii.

Kolejna inwestycja pewag znowu skierowana została - nie jak obstawiałoby wielu - na Daleki Wschód, lecz chciałoby się prędzej rzec - na "dziki zachód". "Zachód" oczywiście Stanów Zjednoczonych i absolutnie nie "dziki", lecz wprost przeciwnie bardzo przyjazny nowym inwestycjom ze starego kontynentu!

11.09.2012 najstarsza codzienna gazeta z Pueblo - Chieftain - donosiła  w sekcji poświęconej najnowszej inwestycji pewag, że firma zamierza zainwestować 10 milionów dolarów w nową fabrykę łańcuchów śniegowych i stworzyć docelowo 55 nowych miejsc pracy.

25.09.2012 Pueblo Economic Development Corporation oraz pewag opublikowały wspólne oświadczenie o planowanej inwestycji.   

28.09.2012 odbyła się ceremonia wbicia pierwszych łopat w miejsce, na którym już za kilka miesięcy uruchomiona zostanie fabryka łańcuchów śniegowych do pojazdów użytkowych.
Zdjęcia ze wspomnianej uroczystości można obejrzeć na stronie PEDCO.