Zapięcie pętli łańcuchowej

Najnowsza innowacja od pewag-u

Specjalna oferta dla producentów przepompowni

Firmy zarządzające przepompowniami znają zarówno wagi swoich pomp oraz głębokości przepompowni. Znając obydwa te parametry zamawiają u dostawców zawiesia o określonej nośności i długości.

W ofercie pewag - do takich aplikacji - najpopularniejszymi rozwiązaniami są albo:

- oba rozwiązania wykonane ze stali nierdzewnej, kwasoodporrnej.

Problem
Firmy produkujące przepompownie zużywają w skali roku duże ilości łańcuchów. Model zawiesi typu PCWI nie zawsze jest im "po drodze" bowiem "wymusza" używanie łańcuchów o długościach będących wielokrotnościami pełnych metrów. Model zawiesi WOX wiąże się z dłuższym czasem realizacji, gdyż zawiesia w wersji zgrzewanej są produkowane w zakładach pewag zlokalizowanych w Austrii i Czechach.

Rozwiązanie problemu
Rozwiązaniem dla firm produkujących przepompownie są profesjonalne, techniczne łańcuchy pewag WOX "z metra cięte" zakończone na obu końcach pętlami łańcuchowymi pewag Loop Connector LC 5 - oczywiście wyposażone w zawieszki identyfikujące wraz z pełną dokumentacją.  

Sytuacja na polskim rynku
Nadal wiele firm z branży wod-kan używa - niezgodnych z normami europejskimi (dotyczącymi techniki podnoszenia) - łańcuchów DIN 766 (tzw łańcuchów kotwicznych). Jak sama nazwa wskazuje - łańcuchy te mogą służyć co najwyżej do kotwiczenia łodzi. W żadnym wypadku nie mogą być używane w technice podnoszenia ładunków (np pomp zanurzeniowych).
Niebezpieczeństwo związane z używaniem takich łańcuchów w technice podnoszenia potęguje fakt, iż łańcuchy DIN 766 (wykonane z krótkich ogniw) - aby dały się spiąć w pętlę - muszą zostać połączone szeklą - z całą pewnością mniejsza rozmiarowo (bolec szekli musi przejść przez mały otwór w ogniwie) niedopasowaną wytrzymałościowo do rozmiaru łańcucha.
Powstaje więc niebezpieczna kombinacja: łańcuch DIN 766, który w ogóle nie może być wykorzystywany w technice podnoszenia + dodatkowo zastosowana szekla rozmiarowo i wytrzymałościowo niedopasowana do rozmiaru łańcucha - oba elementy najczęściej nietestowane.

Rozwiązanie dla producentów przepompowni:

  • łańcuch techniczny do podnoszenia ładunków pewag WOX 5
  • + zapięcie pętli łańcuchowej pewag LC 5
  • + zawieszka identyfikująca pewag ID WOX.

W celu otrzymania szczegółowej oferty cenowej prosimy o bezpośredni kontakt z managerem produktu:

Piotr Kwaczyński
pik@pewag.pl
+48 603 970 100